APT40GF120JRDQ2
Contact Now
APT40GF120JRDQ2
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 77 A
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tube
Series : -
Package / Case : ISOTOP
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 3V @ 15V, 40A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : ISOTOP®
Mfr : Microchip Technology
Operating Temperature : -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 500 µA
IGBT Type : NPT
Power - Max : 347 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 3.46 nF @ 25 V
Configuration : Single
NTC Thermistor : No
Description : IGBT MOD 1200V 77A 347W ISOTOP
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module NPT Single 1200 V 77 A 347 W Chassis Mount ISOTOP®